“Disa media shqiptare financohen nga Rusia”

Diplomati Shaban Murati ka ngritur shqetësimin për atë që e cilëson si ndikim i lobit rus në jetën mediatike dhe

Miti i ndihmës turke gjatë luftës n’Kosovë

Miqësia personale mes Erdoanit dhe Thaçit e Ramës po përthehet për konsum publik si ‘aleancë shqiptaro-turke’, bile s’harrohet t’i vihet

Emblema aktuale e Prizrenit asht cungue për faqe të zezë!

Emblema aktuale e Prizrenit asht cungue për faqe të zezë: ka mjaftue që asambleistët turkoman me i rrudhë turinjtë dhe

NUK E DËNOJ DHUNËN NDAJ KONSULLATËS TURKE

Xhemal Ahmeti Unë nuk e dënoj sulmin ndaj konsullatës turke, ngase ishte produkt i një provokimi disavjeçar të shqiptarëve si

Zyrtari i AAK-së – ambasadores turke: Nuk të kam motër

Anton Berisha nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e ka dënuar sulmin ndaj Konsullatës turke në qytetin e

Thirrjet e dëshpëruara të shqiptarëve që po shuhen në detin sllav

Para 70 e ca vjetësh Ernest Koliqi i madh, hapi shkollat shqipe në territoret etnike nga Rozhaja deri në Peshterë

Primatët e elektorit të korruptuar!

ZGJEDHJET NË MAQEDONI (III) Primatët e elektorit të korruptuar Njerëzit ndjekin partitë për atë që u premtojnë. Kush çka u

Sot është festive. Gëzua 28 Nëntori, Dita e Flamurit!

  FESTIVE   Flamujt kuqelojne ne gatitu dita eshte ketu te zbulohet si zemrat kur qeshin vetvetiu nje drite si

Pse ia kanë frikën hoxhallarët flamurit kuq e zi si djalli kryqit?

Gani MEHMETAJ 1. Para festës së flamurit një pjesë e xhamive në Kosovë, në Shqipëri e në Maqedoni ziejnë nga

EKSKLUZIVE: Burimet e financimit të “Besës”, nën llupën e Agjencive ndërkombëtare

Veçmë është fshehtësi publike se çfarë në aspekt financiar dhe logjistik ka në pronësi të saj Lëvizja “Besa”, ndërsa është