Erdogan: Bashkimi i shqiptarëve sjell trazira të reja në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, nuk ka simpatizuar idenë për bashkimin e shqiptarëve. Në intervistën dhënë për Top Channel me

Shtegtimi kombëtar i atyre që mbajnë emrat Gjergj e Kastriot!

Gjergjin, nipin e mjekut të njohur, Mazllum Belegu, familja e pagëzoi me emrin e Gjergj Kastriotit për ta rikujtuar e

Shokohet Erdogani: Erdogani i zëmeruar skajshmërisht në “arnaut pismilet” pas humbjës së Gëzim Kelmendit

Recep Tayyip Erdoğan, kur mëson lajmin së partia e “Osmanlinjve të Rinj” kanë marrë vetëm  1% të votave në zgjedhjet

Kurti e Tërnava i shpallën luftë shqiptarëve e Perëndimit në emër të islamit

  Gani Mehmetaj Me t’i shpall luftë islamofobisë, kryetari i Vetëvendosjes dhe kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës i shpallën