Veprimi për Shqipëri Etnike

Veprimi për Shqipëri Etnike Do të bënim përpjekje secili nga ne që ;mendimeve, projekteve e strategjive për të paraqitur ide krijuese në planin e

Read more

Arsa, qyteti ilir me histori të grabitur – Marin Mema

Jo larg qytetit të tregut të ri në pjesën e Sanxhakut mbetur nën shtetin serb ngrihen disa rrënoja të vjetra, të cilat nuk ngjallin

Read more

LIRIA E ISLAMIT POLITIKË, UDHË PËR TRADHTI KOMBËTARE

  Zëri ynë duhet të jetë si shpata e Skënderbeut, për t’i dalë në ndihmë atdheut. Nga Afrim Caka     Një virtyt i

Read more

Ja si trajtoheshin shqiptarët nga Turqit (foto)

Shkup, 1910 Në këtë foto të vitit 1910 në Shkup shihet se si Turqia i trajtonte shqiptarët, siq dhe shihet në foto të lidhur

Read more

GJERGJ KASTRIOTI SKËNDERBEU NGA GAZMEND FREITAG

Gjergj Kastrioti Skënderbeu është hero kombëtar I shqiptarëve, i këtij populli të lashtë dhe me histori shumë të veçantë, është figura më e madhe,

Read more

Autoritetet amerikane ndalojnë disa prodhime të dyshimta serbe

Autoritetet amerikane kanë marrë vendim që të ndalojnë importin e dy lloj krem-bananeve që prodhohen në Serbi si dhe një sërë imputesh bujqësore, për

Read more

Identiteti shqiptar që nuk mund të falsifikohet dhe fshihet lehtë

  Shkruan: Abdulla Mehmeti Sipas studiuesit dhe mbledhësit të pasionuar të kulturës materiale dhe shpirtërore, Feri Arifi, si dëshmi të pakontestueshme për autoktoninë e

Read more

Skenderbeu jeton dhe Sot

  Si sot,  më 17 janar 1468 në Lezhë, në moshën 63 vjeçare, kaloi në  amshim, por për të mos  vdekur kurrë, në  Shpirtin

Read more

“Treni shovinist”, sfidat dhe siguria kombëtare

Tahir Veliu Treni shovinist serb, shfaqi në sipërfaqe edhe një herë pretendimet shoviniste të shtetit serb ndaj Republikës së Kosovës. Ky kërcënin ndaj sovranitetit

Read more

Ky është treni serb që do ta shkelë sovranitetin e Kosovës (Foto)

Serbia po bëhet gati që nesër pas 18 vjetësh ta lëshojë në qarkullim linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Këtë akt agresioni ndaj shtetit të Kosovës, Serbia

Read more
%d bloggers like this: