Zbulohen dokumentet e fshehta të albanologut italian mbi Shqipërinë (Dukkument)

Albanologu Antonio Baldaçi (Antonio Baldacci, 1867- 1950), botanist dhe gjeograf, i pasionuar pas studimeve etnografike, politike dhe socio-ekonomike, është një

Ekskluzive: Ja si luftohet Gjuha Shqipe në Greqi

Lithoksou njihet si njeri nga autorët edhe studiesit më me zë në luftën për njohjen e minoriteteve në Greqi. Ashtu

James Belushi dhe Stan Dragoti me veshje arvanitase në Hollywood, për ti treguar botës se Greqia po i shtypte

James Belushi dhe Stan Dragoti, dy artistët e mirënjohur shqiptarë të Hollywood-it, kanë veshur kostumet arvanitase dhe janë shfaqur në

Shkëmbi në Mat ka të gdhendur portretin e Skënderbeut, e pabesueshme ngjashmëria (FOTO)

Një djalë ka dërguar për redaksinë tonë një foto të një shkëmbi në fshatin Urxall-Barbullej, Mat i cili ka të

Historia jonë është shkruar me Gjakun e Penën e Dëshmorëve tanë të Luftës e të Paqës, nuk mund të ndryshohet nga kërkesat e shqipfolësve!

  Këto vitet  e fundit, kemi pa që   nga  disa  subjekte kryesisht  të  dyshimta,  që  është  kërku  ndryshimi i Historisë 

Radikalizmi në Burgjet e Kosovës, është i organizuar nga Serbia, përmes Sokol Zogaj, Agron Rexha & co dhe hoxhallarëve të dirigjuar nga Serbia.

Radikalizmi në Burgjet  e  Kosovës, është  i organizuar nga Serbia, përmes Sokol Zogaj, Agron Rexha & co dhe  hoxhallarëve të

Imamët radikalë janë duke luftuar për të zhdukur karakterin kombëtarë të Shqiptarëve

  Dr. Arif Mati Për mijëra vjet feja e shqiptarëve ishte, është dhe do të jetë “Shqiptarizmi” apo “Shqiptaria”.Unë gjithmonë

Serbët, grekët dhe turqit me kontrata sekret për të asimiluar shqiptarët e Maqedonisë!Kjo politikë vazhdon!

E vërteta mbi shqiptarët e Maqedonisë Lëvizja Kombëtare Shqiptare, sidomos periudha e njohur në histori me emrin Rilindja Kombëtare Shqiptare,

Xhamia më e madhe në Ballkan në vendin më të varfër të Evropës!

Gani MEHMETAJ Turqia ua futi thikë pas shpine shqiptarëve, i ktheu në mesjetë, i mbërtheu me narkozën e besimit të

Ministri grek: Janullatos ka ndërgjegje greke dhe mision helenizimin e Shqipërisë

Ish ministri i arsimit të Greqisë, Andrea Laverdho deklaroi në parlamentin grek, se një pjesë e shkollave greke në Shqipëri,