Serbi – Vuçiç falënderon Erdogan për qëndrimin kundër Shqipërisë së Madhe

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i ka shprehur mirënjohjen homologut të tij turk Erdogan për qëndrimin negativ ndaj “Shqipërisë së Madhe”. Vuçiç më tej, ka

Read more

MAQEDONIA E ÇUDIRAVE, QË NGA VITI 2002 NUK E KA REGJISTRUAR POPULLATËN

Zyra evropiane për statistika Eurostat, ka theksuar se Republika e Maqedonisë qe 5 vjet është vonuar në zbatimin e regjistrimit të popullsisë, duke nënvizuar

Read more

Gjuha shqipe çështje kyçe, nëse nuk realizohet brenda 100 ditëve, partitë rrezikojnë asgjesimin

Këtyre ditëve në disa media maqedonase dolën zëra se faktori ndërkombëtar kërkon nga partitë politike shqiptare mirëkuptim për miratimin e ligjit për gjuhën shqipe

Read more

Erdogan: Bashkimi i shqiptarëve sjell trazira të reja në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, nuk ka simpatizuar idenë për bashkimin e shqiptarëve. Në intervistën dhënë për Top Channel me gazetarin Sokol Balla, kryetari

Read more

Shokohet Erdogani: Erdogani i zëmeruar skajshmërisht në “arnaut pismilet” pas humbjës së Gëzim Kelmendit

Recep Tayyip Erdoğan, kur mëson lajmin së partia e “Osmanlinjve të Rinj” kanë marrë vetëm  1% të votave në zgjedhjet e Kosovës, tërbohet komplet

Read more

Kurti e Tërnava i shpallën luftë shqiptarëve e Perëndimit në emër të islamit

Gani Mehmetaj Me t’i shpall luftë islamofobisë, kryetari i Vetëvendosjes dhe kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës i shpallën luftë shqiptarëve dhe qytetërimit perëndimor.

Read more

Serbia përmes xhamisë së Zemunit edhe kunër Luginës së Preshevës!

  I  shtyrë nga   ngjarjet  e fundit, me të cilat  Agjenturat  e Serbisë, janë  vënë  në  veprim, kundër  Shqipëtarëve në tërësi, e në veçanti

Read more

“Besa” e të inkriminuarve

Nga Xhemal Ahmeti / @ina Zaevit i konvenon për taktikë “Besa”, prandaj e donë patjetër në qeverisje. Ajo i shërben si mburojë nga presioni

Read more

Qeveria Gjermane, e shqetësuar me predikuesit sahuditëtë vehabizmit në Kosovë

Qeveria gjermane thotë se grupe misionare nga Arabia Saudite po e përhapin versionin ultra-konservator vehabi të islamit në Kosovë. Qeveria gjermane ka thënë se

Read more

LAJM I ORËS SË FUNDIT..

Si bëjnë të ditur mediat e ndryshme në Shqipëri, përsonalitetet më të larta të Bashkimit Evropian, në dy ditët e fundit , kanë pasur

Read more
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: