Dyshja antishqiptare Erdogan-Putin , ripërtrihen aleancat antishqiptare sllavo-turko-greke


Erald-Selca-620x330

Erald Sellca

Historikisht i kemi pasur dhe i kemi armiq boshtin sllavo-turko-greke dhe ky bosht vecsa u perforecua me kapitullimin e ” vellaut ” te shume shqipetareve Sulltan Erdogani ju ulu ne preher dhe ja mori ne goje Vladimir Putinit Carit Rus pra u ripertrine aleancat antishqiptare me Qender te politikeberjes Mosken.

Ata qe kane harruar historine , historia do i mallkoje neotomanet ata qe i thone vella sot Erdoganit neser do i thone edhe Milloshevicit , Ciprasit dhe Gruevskit trushpelaret jane ne aksion kudo te mbeshtetur nga fonde te dyshimta ata punojne nate e dite kunder kombit shqiptar .

Kjo dyshe antiperendimore , antishqiptare ka perqellim luftimin e panshqiptarizmes dhe amerikanizmit ne Ballkan .

Dua ta ceki edhe nje here se po te mos ishin armiqet turq sllave greke bullgar nazifashiste dhe levat e tyre qe vrane dhe pren shqiptar me shekuj ne nuk do ishim 7-10 milione por do ishim 50.00000 milione ose 60 .00000 milione shqiptar dhe trojet tona nuk do ishin te coptuara nga keto vende grabitcare dhe fuqite e medha

Ne si komb jemi ne krize identiteti kombetar , moral dhe njerezor sepse ata qe e fyejne sot Abedin Zymberin mua dhe shqiptaret e vertete jane jashteqitje mbetje armiqesh dhe nuk kane fare ndjenja kombetare .

Shqiptaret e zi kane qene jenicer e nizam sulltanash duke lene kockat neper bote dhe kjo eshte per te qare jo mburrur injorante e debila te llojit vete qe shani rrjeteve sociale .

Me kontribu per vende te huaja eshte tradhti kombetare , se ne ende kemi plage te hapura fronte te hapura .

Mos lidheni pas feje , fete te gjitha jane fe te pushtueseve tane po rroknu pas trungut shqiptar .

Eh ju neotomane tash cfare do na thoni qe Turqia juaj qe i shkel shqiptaret mizorisht edhe kurdet , cfare do na thoni se baba juaj Erdogani kapitulloi para Putinit .

 

Source: tetovasot.com


Leave a Reply