SHQIPTARËT MUSLIMAN SHEMBIN DY XHAMI TË KOHËS OSMANE, SHKAKU …-Dje në Prenjas banorët me besim Musliman kanë shkatërruar një Xhami, sipas tyre shkaku i prishjes së kësaj Xhamie ishte sepse është e ndërtuar në kohën e Perandorisë Osmane dhe se nuk i përkiste kulturës Shqiptare.

Po në Mitrovicë besimtarët Musliman kanë shembur Xhaminë e Sulltan Mehmetit.

Xhamia e ndërtuar afro 6 shekuj më parë e njohur si Xhamia e Zallit, është rrënuar plotësisht, pas kësaj ngjarje ka ardhur menjëherë reagimi i donacionit Turk, të cilën dyshohet dhe akuzohet që financon terrorizmin në trojet Shqiptare, edhe pas këtij reagimi banorët kanë vazhduar normalisht prishjen e Xhamisë.

Këto dy ngjarje nuk janë transmetuar në asnjë media apo shtyp, por është mbajtur e fshehur dhënja e këtij informacioni.

Source: PRESS INDEPENDENT


5 comments

 1. O mik injoranca te kombi jone paska qene aq e thelle aq sa ka Lane mbrapa kaq shume tipa si ai qe I ktheve pergjigjen e merituar.

 2. NIKO ANGELL JU NUK INI AS SHQIPTAR AS GREK AS SEBE AS ITALJAN JU JENI HICI, PLE KIMIK, OSE ME MIR PLE DERASH QE QELBET TER BOTEN , JAM NGA SOJI QE KEMI VRARE SHUM GJAKATRESH GREKE SERBE TURQE BULLGARE ITALJANE SI DHE FRANCEZE PO DHE AUOSTRO HUNGAREZE, TI KUR NUK JE NE NIVELIN E SOJIT TIM , PO TI THONI ENVER PEDERASTIT QE JU DHA TE DREJTAT SI SHQIPTAR PER INTERESAT E VET , SJAM TURK SJAM GREK SJAM SLLAV SJAM ITALJAN SJAM BUKGAR SJAM AS AMERIKAN JAM SHQIPTAR I KOMBIT QE KAM LE. KUR SOJI I JUAJ NUK BARAZOHET ME ATE QE UNE VIJ I THONE NHE FJALE MOJ PARA ME NGENC MU, QE SE BERE NJERI HARBUNE,, MUISTREC …

 3. NIKO KOMENTIN QE KINI BERE PER PRISHJEN E XHAMIVE, FOLEN E FESE HYNORE , MBASI E KAN NGRITUR TURQET OSE ARABET , MOR NJERI KUSH I KA NGRITUR KISHAT SI NE TE KALUAREN PO DHE SOT, SI DUKET JHE VIC KOK MUSHKE PA LLOGJIKE , JUVE VET NUK KINI NGRITUR AS NJE KISHE POR VINI PO NE ATE KISHE, QE ESHTE NGRITUR NGA NJERES ME LLOGJIKE DHE ME PATRIJOTIZEM NJHERES SI JU MOR FUT BOLL NUK DUHET AS TE JETOJNE NE ATE VEND MBASI NUK JE SHQIPTAR, QEROMU NJE ORE DHE ME PARE MOR HAJVAN SHQIPTAR I MIR CDO FE QE TE KET NUK AKUZON FEN QE KOMBI ESHTE PER SHEKUJ MBASI FEN E KAMI NDRYSHUAR NUK DO TE THOT SE KEMI KOM,BIN TRADHETUAR SI JU MASKARENJ KELYSHET E PEDE,, ENVER HOXHES, SHQIPRI MOJ SHQIPRI SI MJER TI QE MBETE NE KOKAT E BOSHATISURA , OSE PA TRU TE ZHVILLUAR …

 4. Dalengadale del opiumi meslindor qe eshte ideologji nacionaliste dhe imperialiste
  e veshur me petkun fetar.

  Ja dhe provat ku feja eshte e njejte me kombin perkates.

  Nese feja e kombit te hinduseve eshte Hinduizmi,
  Feja e kombit te hebrenjve eshte Hebraizmi,

  Pse Shqiptaria me Bese te mos jete feja e shqiptareve,

  Ngase Zoti eshte NJE dhe i te gjithe besimtareve!

  Ai nuk i takon asnje ideologjise dhe as partive politike,

  Rrofte instituti yne Besa qe eshte me e vjeter se fete meslindore.

  Naten e varrit sic me krijoi shqiptar Zoti i Meshirshem ashtu edhe do te vdes,
  duke adhuruar vetem Zotin e Madh dhe mirenjohesisht per Besen shqiptare.

 5. Arabia Saudite ka prishur disa objekte fetare dhe hamendet te leviz edhe varrin e profetit,
  sepse ne fene perkatese nuk duhet te adhurohet njeriu por Zoti, atehere kane te drejte.
  Ndersa Meka eshte bere si qender tregtare.

  Kur te tjeret ne Meslindje i prishin keto objekte fetare qe nuk i duhen nuk eshte krim
  por vetem shqiptari ben krim se deshiron ta heq qafesh shtypjen fetare meslindore.

  O ju besimtare te shitur, do te pergjigjeni para Zotit qe nuk i sherbeni Zotit por feve
  politike. Dridheni sa te duani vetem Zotin nuk e mashtroni dot.

Leave a Reply