Skënderbeu ende u shkakton frikë neootomanëve dhe historianëve të paftyrë turq


Nga Erald SELCA

Gjergj Kastrioti-Skenderbeu është Hero Kombetar dhe i njerezimit , kurse ju neotoman dhe turq ishit pushtues mizor mbi pese shekuj .E vertete ju nuk mund ta kaperdini dot faktin qe Mbreti i Shqipetareve Skenderbeu per 25 vjet me radhe ju mposhti ju qe ishit superfuqi boterore e Kohes .

Historiani antishqiptar turk Turla Ugurluel ne Lezhen e unitetit tone Kombetar na quajti Skenderbeun terrorist sepse ai ju ka prish planet ekspansioniste otomane per ta pushtuar krejte Europen .

Terroriste ishin te paret tuaj Turla Ugurlel je ti mendesia jote , Skenderbeu dhe ushtria e tij mbrojten ne trojet e veta kombin tone e ju cfare deshet qe erdhet ne tokat tona pushtues mizor qe i keni ngulur femijet tane ne hunje .

Gjenocidi Otoman nuk guxon te harrohet kurre , bashke me gjenocidin sllave dhe ate greke e bullgar e nazifashiste .

Nje popull normal nje politike normale e vetedijshme kombetare duhet reagoj kunder ketyre fyerjeve , dhe ky historian duhet shpallur non-grata dhe debuar nga vendi yne menjehere .

Politika jone duhet jete dinjitoze more , apo dinjitet kishim vetem ne kohe te njeshit te Kombit ENVER HOXHA vec ai dinte te ua thente turinjet armiqeve e nuk i neneshtrohej askujt sic bejne lideret e sotem per interesa meskine dhe ditore .

Kush na prek interesat kombetare duhet reaguar menjehere , ky peder turk duhet ta dije qe terrorista ishin otomanet , terroriste jane Turqit qe mbajne kurdet te shtypur terroriste jane ISISI qe vret edhe pren koka civilesh .

Terroriste jane , edhe ata qe perkrahin regjimin turk antishqiptar antinjerezor .

Terroriste jane ata qe pushtuan trojet tona mbi 512 vite , otomanet me se keqi i trajtuan shqiptaret e shtrohet pyetja pse otomanet me popujt tjere ishin liberal e me ne mizor .

Ka edhe te paditur qe e shohin clirimtare armikun ? injoranca nuk njeh kufij .

Akademite tona gjumashe te shkencave , elita politika shoqeria duhet reagojne kunder cdo tendence per fyerje te kryevleres sone kombetare Skenderbeut ,askush nuk guxon te prek historine tone ndryshe ne ketej jemi .

Armiku mbetet armike dhe kurre , nuk mund te behet mikë

Source: tetovasot.com


Leave a Reply